Analiza (MAPPING SURVEY) a organizațiilor studențești din universitățile partenere ale Alianței Universitare EUTOPIA (o inițiativă sub proiectul EUTOPIA MORE)

• Ești implicat într-o organizație studențească (club, asociație, corp etc.) la universitatea ta? 😊
  • Tu și organizația ta sunteți interesați să vă extindeți rețelele de contact sau să explorați diferite perspective? 🌍
  • Organizația ta ar dori să colaboreze cu alte organizații studențești europene pentru a crea activități sau evenimente dinamice și internaționale?🎉
  • Poate doriți să întâlniți sau să vă conectați cu studenți din organizații similare. 🤝
  • Sau poate doriți să colaborați în moduri care necesită seturi de abilități din diferite tipuri de organizații. 💼

Completarea sondajului de cartografiere a organizațiilor studențești EUTOPIA este primul pas către realizarea acestui obiectiv.

EUTOPIA reprezintă o alianță formată din zece universități europene, colaborând pentru dezvoltarea instituțiilor de învățământ superior integrate la nivel transfrontalier. În centrul atenției acestei alianțe stau studenții, iar obiectivul nostru este să facilităm interconectarea organizațiilor studențești din cadrul universităților membre, în cadrul proiectului EUTOPIA MORE, finanțat prin Programul Erasmus + 2021-2027.

Ce urmărim?

Scopul imediat constă în crearea unei baze de date a organizațiilor studențești interesate să se conecteze sau să fie contactate de alte grupuri de studenți, în special pentru a planifica și colabora la diverse activități sau evenimente.

Cu ce vă este de folos?

Ulterior, va fi lansat un apel deschis, prin care organizațiile studențești vor putea solicita finanțare pentru implementarea de inițiative comune. Pentru mai multe detalii, vă invităm să consultați și secțiunea introductivă a sondajului.

Sunteți interesat?

Completați pur și simplu acest formular de sondaj (https://forms.office.com/e/dpNr4ekbrM) și trimiteți-l până la data de 15 aprilie 2024.

Așteptăm cu interes implicarea ta în Alianța EUTOPIA și în proiectul EUTOPIA MORE!