Școală de vară organizată de Universitatea din Ljubljana (universitate parte din EUTOPIA)

Descriere:

Suntem încântați să vă informăm că înregistrarea pentru Școala de Vară din Ljubljana, care va avea loc în perioada 8-24 iulie 2024, este acum deschisă! Programul este destinat studenților de licență și masterat, precum și absolvenților universitari și tinerilor profesioniști care doresc să dobândească noi cunoștințe în domenii specifice.

Programe:

• Cursuri de licență (ECTS: 6)
    • Dezvoltarea planului de afaceri / Start-up-uri Lean Finanțe corporative
    • Marketing intercultural
    • Stăpânirea artei managementului cunoștințelor
    • Programare cu Python Psihologia pentru manageri
    • Analiză statistică cu R Strategii de sustenabilitate pentru afacerile internaționale
    • Arta și știința negocierilor
  • Cursuri de master (ECTS: 7)
    • Economie comportamentală și neuromarketing
    • Marketing de conținut și povestire
    • Analiza datelor – Instrumente pentru
    • Big Data Afaceri digitale pentru un viitor sustenabil
    • Lanțuri de aprovizionare digitalizate cu surse sustenabile
    • De la experiența clienților la experiența digitală a clienților
    • Management strategic de brand: semnificație, valoare și cultură
    • Întreprinzătoriat pentru bine social

Studenții se pot înscrie la unul sau două cursuri. *Cu aprobarea instituției de origine, studenții de licență în ultimul an de studiu se pot înscrie la cursuri de masterat.

Detalii și înscriere:

Este posibil să vă înregistrați pentru PACHETUL OPȚIONAL DE OSPITALITATE, acest pachet include cazare într-un cămin studențesc cu mic dejun și prânz. Informații detaliate pot fi găsite la Cazare & Masă.

În plus față de activitățile sociale organizate în timpul săptămânii, studenții vor putea să se înscrie pentru excursii opționale de weekend în jurul Sloveniei.

Termen limită de aplicare: 3 iunie 2024

Taxă de program (1 curs): 650 EUR

Taxă de program (2 cursuri): 1.100 EUR

Pachet de ospitalitate (bazic): 440 EUR

Studenții de la instituțiile noastre partenere (inclusiv EUTOPIA) au dreptul la o reducere de 100 EUR la taxa de program.

Informații de contact:

Adrijana Lazic (Relații Internaționale)

Email: short.programmes@ef.uni-lj

Website: Școala de Vară Ljubljana Experiență sLOVEnia.

Experience sLOVEnia

Ljubljana – destinație sustenabilă

Ljubljana se află din nou printre cele mai sustenabile destinații din lume. Pentru al optulea an consecutiv, Ljubljana a reușit să se afle pe lista celor 100 de Povești despre Sustenabilitate ale Destinațiilor, devenind singurul oraș din lume care primește acest titlu pentru a opta oară. De data aceasta, juriul internațional de experți a fost convins de proiectul Inovației digitale a patrimoniului lui Plečnik.

Sportivii de succes din Slovenia

Slovenia este un adevărat fenomen când vine vorba de succesele sportivilor săi. Aceștia obțin mari realizări și câștigă medalii în numeroase sporturi. Acestea sunt câteva dintre cele mai fierbinți nume din sportul sloven, fiecare dintre ei remarcându-se prin realizările lor de clasă mondială.