Conferința Studențească Internațională: The International Conference of Undergraduate Research – ICUR Students

ICUR este o conferință internațională academică organizată de către Universitatea Warwick și Universitatea Monash a cărui scop central este de a aduce în prim-plan cercetările realizate de studenți (de la nivel de licență din întreaga lume).

Scopul ICUR este de a stimula conexiunile internaționale și discuțiile interdisciplinare între studenții proveniți din instituțiile partenere a celor două universități organizatoare (ambele membre ale alianței EUTOPIA!) . Acest eveniment oferă un cadru riguros, dar în același timp sprijinitor, în care studenții pot participa la dialogul global în domeniul cercetării, pot dezbate idei și pot primi feedback din partea colegilor lor.

• Termenul limită pentru înscrieri este 1 martie 2024
  • Studenții Universității Babeș-Bolyai sunt invitați să participe!
  • Pentru mai multe informații și pentru a vă înscrie, accesați: https://bit.ly/icur2024